a jakbym się tak wytarzał w tym delikatnym mięciutkim błotku? może bym był wtedy y y y y widzialny y y y y y y ? i co by zobaczyli? co by dostrzegli: grudkę błota? grudkę błota i nic więcej nic więcej by y y y y y nie zobaczyli i i i i i i i i bo to prostaki bez wyobraźni - ach nie! prostaki z wyobraźnią! zamiast widzieć to sobie wyobrażają! zamiast patrzeć to sobie wyobrażają!

mlask mlask jak cichutko mlaszcze jak delikatnie e e e e e e e e i co robić jak się jest niebytem? i to do tego takim małym? niebytkiem niebycikiem niebyteczkiem m m m m m m m bo gdyby wszystko było niebytem to bym się tak nie błąkał bezsensowny i niezauważany y y y y y y jak ja się tu dostałem? niebyt wśród bytów uf uf uf uf uf to jakieś nieporozumienie to jakiś skandal to jakiś ponury żart – ale przynajmniej jest bezpiecznie absolutnie i całkowicie bezpiecznie nic na mnie nie czyha bo czyhać nie może więc oby to jak najdłużej trwało oby y y y y y y y y y komuś nie przyszło do głowy zmienić ten stan rzeczy y y y y y y oby y y y y y y y
Ten też mnie nie zauważył. A podobno taki spostrzegawczy. Podobno widzi to czego inni nie widzą. Słyszy to czego inni nie słyszą. Czuje to czego inni nie czują. Nadwrażliwiec. Nadświadomy. Y Y Y Y Y Y A mnie ani nie zobaczył ani nie usłyszał ani nie poczuł. Ani nie wyczuł. Ani nie namierzył radarem swojej nadświadomości Y Y Y Y Y Y Y Widocznie nadświadomość to mało. Tu potrzebna jest nad nad nad nad nad nad nad nadświadomość. Czy y y y y y y y tyle nad wystarczy? Żeby mnie dostrzec? Nie chodzi o to, żeby mnie sobie wyobrazić. Bo to potrafią wszyscy – wYYYYYobrażają sobie coś i potem widzą swoje wyobrażenia. Niektórzy tylko to widzą – swoje wyobrażenia. Całkiem dużo takich. Bardzo dużo. Ogromnie dużo Y Y Y Y Y Y Y Chodzi o to, żeby mnie dostrzegli. ZOBACZY Y Y Y LI. A ja jestem malutki. Do tego jestem łysy y y y y y y . I niewidzialny y y y y y y . I jeszcze do tego nie zostawiam śladów. Żadnych. Więc nie można mnie pomylić z tymi krasnoludkami elfami i czymś tam jeszcze – z całą tą hołotą wyobrażoną wymyśloną wyimaginowaną......a gdybym był większy? gdybym był ogromny? czy y y y y wielkiego niewidzialnego łatwiej dostrzec nie malutkiego niewidzialnego? ? ? ? ? ? ? ? ? a gdybym nie był łysy y y y y y y ??? gdyyybyyym był włochaty y y y y ? podobno tamten jest włochaty strasznie włochaty owłosiony jak małpa i podobno go czasami widują – i podobno zostawia ślady y y y y y y y przede wszystkim zostawia ślady y y y y y czy y y ja bym zostawił ślady w tym błocie? w tym mule? takim mięciutkim cieplutkim? gdyyyybyyy nawet udało mi się odcisnąć łapkę to kto by to zauważył? jeszcze w takim ciemnościach? a nawet gdyby były jasności? to kto by y y y y zauważył taki malutki dołeczek? a gdyby nawet zauważył to jak by odróżnił od innych dołeczków grudek nierówności przypadkowych i specjalnych będących i nie będących śladami innych istot?